IMGL4227

 

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97.yılı Güzelbahçe Belediyesi'nin düzenlemiş olduğu kortej ve konserlerle kutlandı.

Maltepe Mahallesi’nde bulunan Tabaoğlu Parkın’nda toplanan Güzelbahçeliler ellerinde meşale ve bayraklarla İzmir Marşı’nı söyleyerek Güzelbahçe gece pazarına kadar yürüyüş yaptılar. Konser öncesi gerçekleşen kortej yürüyüşünde coşku hakimdi. Vatandaşların coşkusuna Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Çağlayan Bilgen, meclis üyeleri, STK temsilcileri ve birçok vatandaş katıldı. 

‘Ülkeler zaferleriyle anılır’

Yürüyüşün ardından gece pazarında buluşan Güzelbahçelileri havai fişekler karşıladı. Konser öncesi sahneye çıkan Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, ”Bugün Zafer Bayramımızın 97.yılı. Bu onurlu şan ve şerefle dolu zaferi tüm halkımızla birlikte neşeyle ve coşkuyla kutluyoruz. Şehirler meydanlarıyla, ülkeler zaferleriyle anılır. Tek, ebedi ve ezeli Baş Komutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlayan kurtuluş mücadelemizin Cumhuriyetimizin, kuruluşumuzun, kurtuluşumuzun ve bağımsızlığımızın kazanılmasının en büyük günlerinden biridir 30 Ağustos Zafer Bayramı. Ama isteriz ki hep barışların, kardeşliklerin, el ele bütünleşerek, sosyal refah içerisinde huzurlu bayramlarda buluşalım. Bu kutlamaları her yıl coşkuyla yapalım. Özgürlük ve bağımsızlığımıza sahip çıkalım. Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatalım. Bugünleri bizlere yaşatan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyor, huzurlarında saygıyla eğiliyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından sahneye çıkan Grup NARKOZ İzmir Marşı’yla başladı, İzmir Marşıyla konseri bitirdi. Birbirinden hareketli şarkılar söyleyen gurup Güzelbahçelileri doyasıya eğlendirdi.