WhatsApp Image 2020 05 12 at 09.03.23

Çocuklar İçin Tüm Parklar Yeniden İlaçlandı

Koronavirüs önlemleri kapsamında 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşların sokağa çıkma kısıtlamasının esnetilmesi üzerine pazar günü 11:00 ile 15:00 arası 65 yaş üstü vatandaşlar dışarı çıkabildiler. 20 yaş altınkiler ise bu hafta içi iki grup halinde sokağa çıkma izninden faydalanacaklar.
0-14 yaş grubundaki çocuklar 11:00 ile 15:00 arası sokağa çıkabilecekler.
Güzelbahçe Belediyesi 0-14 yaş grubunda sokağa çıkacak olan çocukların yoğun kullandıkları parkları dezenfekte etti. Güzelbahçe’de bulunan 100’e yakın parkta bulunan çocuk oyun grupları tek tek ekipler tarafından dezenfekte edildi.
 
‘Aileler rahatlıkla parklara gidebilir’
Uzun süredir evde kalan çocukların parklarda keyifli zaman geçirmeler için gereken hijyeni sağladıklarını söyleyen Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, “Çocuklarımız uzun zamandır dışarı çıkamıyor, evde ne kadar bilgisayarda oynayıp televizyon izleseler de dışarıda oyun oynamak çocuklar için ayrı bir keyif veriyor. 13 Mayıs Çarşamba günü 11 ile 15 arası dışarı çıkacak çocuklarımızın ilk gidecekleri yer oyun parkları olacak. Biz de öncesinde bütün parklarımız da dezenfekte çalışması yaptık. Tabi biz rutin işlem olarak zaten parkların ilaçlamasını yapıyorduk. Bu durumda daha çok kullanım olacağı için bunu daha da sıklaştırdık. Parklarımızın temizliğini de yaptık. Aileler çocuklarını huzurla parka götürebilirler. Tabi kurallara uyarak çocuklarımız götürmeliyiz. Kalabalık yaratılmamalı, eve dönüldüğünde gereken hijyen kuralları uygulanmalıdır. Her şey Güzelbahçeli vatandaşlarımızın sağlığı için” dedi.