WhatsApp Image 2020 03 09 at 09.06.00

Fuar’da Güzelbahçe Farkı

Güzelbahçe Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, 11.sini düzenlediği Kültürpark’ta Kadın Emeği Fuarı’nda yine fark yarattı.

  Güzelbahçe Belediyesi’nin açmış olduğu kurslarda el emeği göz nuru ürünlerin sergilendiği fuara, Güzelbahçe’de bulunan Sivil Toplum Kuruluşları, Üretici Kooperatifleri de stant açtı, ürünlerini sergilediler. Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce ve eşi Nilüfer İnce, birlikte stantları tek tek gezerek, kadınlara kırmızı karanfil dağıtarak, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü kutladı.

‘Kadınlarımızın hakkı ödenmez’

Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce ve eşi Nilüfer İnce kadınların sergiledikleri ürünleri inceledi, stantlardan ürün satın aldılar. Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, kadın emeğin değerlendirilmesi, kadınlarımızın ekonomik açıdan güçlenmesi, sosyal ve toplumsal yaşamda erkeklerle eşit olarak yer alabilmeleri için çalıştıklarını söyledi. Standa gelen kadınlara karanfil dağıtan Başkan İnce, “8 Mart sadece kadınları anmak, kutlamak, övgüler dizmek değil, kadın hakları, kadın-erkek eşitsizliği, kadına şiddet gibi konuların da tartışılması, gündeme gelmesi, kadınlarımıza daha çok değer vermemizi sağlar. Bugün burada kadının emeğinin ne kadar kutsal olduğunu bir kez daha görüyoruz. Bu alanda bulunan tüm ürünler kadınlarımızın eseri. Kadınlarımızın hakkını ödeyemeyiz. Kadının sosyal yaşamda olmadığı bir ülke kalkınamaz, gelişemez. Bu vesileyle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi.